De top-loten-verkopers bij de jeugd zijn (v.l.n.r.) Asja Timmers, Siebe Klomp en Fay van den Elzen.
Badminton Club Lieshout heeft ook dit jaar mee gedaan aan de “Grote Clubactie”; een landelijk initiatief waarmee verenigingen extra inkomsten mee kunnen verdienen. Vooraf had de vereniging flink hoog ingezet met een streven “als afgelopen jaar”. Helaas is dat doel niet helemaal gehaald, maar dankzij de inzet van enkele fanatieke lotenverkopers is toch een heel mooi bedrag binnen gehaald.
De “Grote Clubactie” is een landelijk initiatief dat door de nationale stichting Grote Clubactie wordt georganiseerd. Zij hebben zich ten doel gesteld mee te bouwen aan een gezond verenigingsleven en doen dat door het organiseren van een loterij. Verenigingen kunnen loten verkopen voor die loterij, waarbij een groot deel van de prijs van een lot ten gunste komt aan de vereniging. Een klein deel komt ten gunste van de stichting, die hier de loterijprijzen voor koopt en de verenigingen ondersteunt bij de verkoop van de loten.
Grote Clubactie
De Grote Clubactie bestaat al meer dan 50 jaar. In 1972 is de eerste loterij gehouden en sinds die tijd zijn er steeds meer verenigingen gekomen die gebruik maken van deze wijze om wat extra inkomsten te genereren. Dit jaar namen (landelijk) meer dan 6.500 verenigingen deel, die gezamenlijk ruim € 24.000.000,= hebben opgehaald met de verkoop van loten. Badminton Club Lieshout heeft daar dit jaar ook weer aan bijgedragen en ook een flink bedrag binnengehaald.
Opbrengst voor de vereniging
Het mechanisme dat de Grote Clubactie aanbied is heel eenvoudig. De (leden van een) vereniging verkopen loten voor een loterij en het overgrote deel van de opbrengst van de verkoop voor loten is voor de vereniging zelf. Het is dus belangrijk dat de leden van de vereniging zich inzetten om zo veel mogelijk loten te verkopen. Het bestuur van de badmintonvereniging heeft de leden (zowel junioren als senioren) dan ook volop aangespoord en gestimuleerd om flink wat loten te verkopen.
Jeugd en Senioren
Afgelopen week heeft het bestuur de “beste lotenverkopers” in het zonnetje gezet. Zo kregen de topverkopers -die meer dan 25 loten hadden verkocht- een heuse medaille. Deze medailles werden op de speelavond van de jeugd én van de senioren uitgereikt door het bestuur van Badminton Club Lieshout om zo de topverkopers te eren te midden van de andere leden.

